2427/​848

Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)

Et par højdejustérbare bordlamper af messing. Skærm af plisseret akryl. Udført hos Le Klint. Maks. H. 85. (2)

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En skærm med mindre defekter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

1034424 2.000 DKK