2427/848
Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)
Et par højdejustérbare bordlamper af messing. Skærm af plisseret akryl. Udført hos Le Klint. Maks. H. 85. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En skærm med mindre defekter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
1034424 |