2044/291
Barok kiste af egetræ, greb og beslag af jern. 18. årh. H. 47. B. 63. D. 51.
Ridser og mærker. Restaureret. Revner i træet. Nogle mangler på jernbånd.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud