1816/​9013

Minikompas med sigtemiddel af messing. Mrk. Stanley London. Samt håndholdt pejlekompas af messing med vægbeslag. 20. årh. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Pejlekompas med reparation.

Trip Trap's Maritime Samling, 19. april 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK