2110/40
Ludvig Jacobsen (f. Odense 1890, d. Vanløse 1957)
Kunstnerbaccanale. Sign. Ludvig Jacobsen. Olie på lærred. 80×123,5.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag