1946/76
Ubekendt maler, 17.-18. årh.
Portræt. Usigneret. Olie på lærred. 57×45,5.
Behov for rensning. Lærredet er dubleret. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag