2008/709
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Tre kompositioner. Sign. Balle, e.a, 12/100 og 90/100. Litografier i farver. Bladstørrelse 56×76 og 76×56. (3)
Litteratur: Henning Smidth nr. 1984–031, 1982–019, 1981–004.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud