2138/305
E. Rousseau. 19. årh.
Et par kandelabre af forgyldt og patineret bronze, stammer i form af kvinder i klassiske gevandter, stemplede Rousseau. H. 38 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
40 bud