11942/6
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“En lille nisse rejste”. Sign. Heerup, 1985, nr. 398/500. Reklameplakat for Europæiske rejseforsikring. Rammemål 65×46.
Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019
Vurdering
Hammerslag