1947/2031
Art déco diamant damearmbåndsur af 18 kt. hvidguld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Prydet med talrige diamanter. Hvidguldsforgyldt lænke. Omkreds ca. 15,5 cm. Urets B. 15 mm. 1930'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 20. november 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||