2110/​803

Dansk design

Niarmet art deco lysekrone med stel af messing og stål. Fatninger af porcelæn. Udført ca. 1940'erne. Diam. 80. H. 98.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nogle løse fatninger. En fatning mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 9. marts 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag