2045/791
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“JH 513”. Et sæt på otte armstole med stel af teak. Sæde og ryg betrukket med lyst skind. Udført og mærket hos snedkermester Johannes Hansen. (8)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud