2124/​904

Fernand Léger, efter

Udstillingsplakat “Hommage a Fernand Léger”, Galerie Maeght, 1955. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 63×47. Uindrammet.

Er rullet. Fremstår med alders- og brugsslitage. Papiret er gulnet.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK