2124/904
Fernand Léger, efter
Udstillingsplakat “Hommage a Fernand Léger”, Galerie Maeght, 1955. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 63×47. Uindrammet.
Er rullet. Fremstår med alders- og brugsslitage. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag