1821/1658
Diverse stokke af udskåret træ og ben, prydet med cloisonné og greb beviklet med læder. Kina, Afrika m.m. Stokkestativ medfølger. 20. årh. H. 80–98. (14)
Flere stokke mangler spids. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag