2441/78
“Musselmalet Helblonde”. Fire tallerkener af porcelæn med bred fletkant, dekorerede i underglasur blå. Den Kongelige Porcelainsfabrik. 19. årh. og 20. årh.s begyndelse. Diam. 23. (4)
En tallerken restaureret, varierende bort. En tallerken med støre jernplet på spejl. Én med mindre afslag på bagsiden.
Vurdering
943966 |