2138/987
Ib Madsen (, Danmark. 20. Århundrede)
Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede)
Skammel med ben af bejdset bøg. Sæde betrukket med mønstret uld. Udført hos Schubell & Madsen.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud