2005/669
Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Portræt. Sign. Kurt Trampedach 75. Litografi i farver. Lysmål 65×50.
Undersøgt i ramme. Bladet sidder løst i rammen. Papiret er gulnet. Mindre revne i glasset.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
29 bud