1950/278
Emalje skilt fra Københavns Sporveje nr. “5”. 59×38 cm.
Sporvogn Nr. 5 kørte for sidste gang i 1972. Den kørte imellem Amager og Nørrebro.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|