1948/98
Kommode af gråmalet træ, ligeknækket front med tre skuffer, tilspidsede ben. Plade af marmoreret træ. Gustaviansk form. 18.-19. årh. H. 80. B. 79 D. 41.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist omlavet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag