1948/​98

Kommode af gråmalet træ, ligeknækket front med tre skuffer, tilspidsede ben. Plade af marmoreret træ. Gustaviansk form. 18.-19. årh. H. 80. B. 79 D. 41.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist omlavet. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK

12.000 DKK