905/125
Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
Interiør med en bedstemoder ved spinderokken og to små børn. Sign. J. Exner. Olie på lærred. 62×46.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer og retoucheringer. Trænger til en let rensning.
Malerier og tegninger, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag