2138/991
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Et sæt på fire bogkasser af mahogni. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Bagsider med mindre borrede huller samt en udskåret hul for ledning.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud