1703/771
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
“Glasplattelampet”. Et par væglampetter med buet skærm af røgfarvet glas. Udført og mærket hos Holmegaard. H. 25,5. (2)
Almindelig brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud