2023/641
Reidar Magnus (f. Leipzig 1896, d. København 1968)
“Job og hans venner”. Sign. Reidar Magnus 1957. Olie på lærred. 134×120
Udstillet: Kunstforeningen, København, 1969, kat. nr. 19.
Nogle krakeleringer.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag