903/​172

Et par engelske konsoller af forgyldt træ, udskårede med ørne, plader og baser af marmor. George II stil, 20. årh.s første halvdel. H. 91. B. 86. D. 48. (2)

Tidliger solgt hos Christie's London, 10. marts 2005, lot 280.

Antikker, møbler, kunsthåndværk, tæpper og bøger, 22. september 2021

Vur­dering

75.000–100.000 DKK

Hammerslag

60.000 DKK