2204/52
Louis Moe (f. Arendal 1857, d. København 1945)
“Saa naar de det yderste Land, hvor fattige skindklædte Folk glade hilser dem”. Sign. L. Moe, 12. Tusch og håndkoloreret litografi. Lysmål 14×19 og 28×27. (2)
Papiret er let gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag