2104/​375

Fransk Empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående kvinde, skive af hvid emalje. Ca. 1810. H. 46. B. 31. D. 12.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul medfølger. Revner og afslag på skiven.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag