1311/124
Orientalsk piedestal af rigt udskåret hardwood, plade med indlagt marmor. Samt bordlampe rigt dekoreret med kineserier i rødt lak i relief. Tilhørende skærm. 20. årh.s begyndelse. Piedestal H. 81. B./L. 40. Bordlampe H. inkl. skærm 75. (2)
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 11. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
37 bud