2023/253
Barok almue skrin af egetræ, front udskåret med profilportrætter, beslag og håndtag af jern. Delvis 18. årh. H. 18. B. 34. D. 17.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner i træet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag