1915/7007
Eshu stav af sortpigmenteret patineret træ holdende fløjte monteret på base af patineret bronze, Etiket med utydelig skrift samt datering 1945. H. 51 cm. uden base.
Proveniens: Ex. Gallery Dogon Berlin Monika Edelmaier.
Brugsslitage.
Tribal art, 11. april 2019
Vurdering
Hammerslag