2249/767
Dansk møbeldesign
Et par lænestole af massiv eg med udskæringer, løse hynder i sæde og ryg betrukket med grønt stribet uld. 1970'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud