903/101
Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)
Vinterlandskab med en hestevogn, der gør stop ved en smedje. Sign. F. Rohde 1880. Olie på lærred. 44×62.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag