866/228
Fransk skab af rosentræ med beslag af forgyldt bronze, front med to døre med paneler af sort lak dekoreret med kineserier i guld, bag hvilke senere hylder. Paris, 19. årh. H. 210. B. 145. D. 52.
Møbler, varia & tæpper, 21. september 2016
Vurdering
Hammerslag