2139/132
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld, hvidemaljeret urskive med sorte arabertal og små sekunder. Støvkapsel af metal. 20. årh.s begyndelse. Vægt ca. 75 g. Diam. 52 mm.
Fremstår med alders- og brugsspor. Kasse med buler og revne. Løst glas. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud