1722/1579
Russisk Deesis(forbøn) ikon. Tempera på træ panel. Ca. 1900. 26,5×22.
Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Restaureret.
Varia, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag
10 bud