1803/722
Eduard Borregaard (f. København 1902, d. sst. 1978)
Kvindelig model samt forstudie, 1952. Begge sign. Borregaard. Olie på lærred samt blyant på papir. 85×64 og 26×23. (2)
Mindre folder i papiret. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag