2016/​749

Italiensk møbeldesign

Sofabord med ben af sortlakeret metal og sko af messing, top af perspex/akryl. 1950–60'erne. H. 55. L. 110. B. 65.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let løse ben.

Moderne kunst og design, 14. april 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag