2016/749
Italiensk møbeldesign
Sofabord med ben af sortlakeret metal og sko af messing, top af perspex/akryl. 1950–60'erne. H. 55. L. 110. B. 65.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let løse ben.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag