2025/8535
Russisk rubin- og diamantring af 14 kt. guld, prydet med rosenslebet rubin samt seks rosenslebne diamanter. Tilsyneladende ej mesterstemplet, guardein Ilya Egorovich Sorokin i Odessa 1899–1910, lødighed 56. Str. 51.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud