2138/​439

Konisk kande af patineret og hamret kobber med indvendig fortinning, låg med rund gæk. 18. årh. H. 31.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Buk ved tuden.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag