2118/854
Fernand Léger, efter
Udstillingsplakat “Art et solidarité”, Galerie marcel c. Coard, 1957. Usigneret. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 76×50. Uindrammet.
Papiret er gulnet. Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag