2048/52
Robert Panitzsch (f. Mecklenborg 1879, d. København 1949)
Solbeskinnet interiør med kvinde. Sign. Robert Pan. Olie på lærred. 75,5×95,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud