1831/185
Vitrineskab af egetræ, svunge top, front med to glasdøre med sprosser. Barok form, 19. årh.s slutning. H. 195. B. 118. D. 53.
Brugsslitage. Nøgle medfølger. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
22 bud