902/980
Emile Gallé (f. Nancy 1846, d. sst. 1904)
Høj vase af klart matteret glas med enkelte orange elementer. Overfang af rosa glas udskåret med motiver i form af bær og blade. Sign. Gallé. H. 63.
Design: Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 10. juni 2021
Vurdering
Hammerslag