2045/68
Frisisk Barok kiste af egetræ, front indlagt i valnøddetræ med fugle, navnetræk og årstal 1802. 18.-19. årh. H. 80. B. 134. D. 67.
Brugsslitage. Revner i træet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag