2045/​68

Frisisk Barok kiste af egetræ, front indlagt i valnøddetræ med fugle, navnetræk og årstal 1802. 18.-19. årh. H. 80. B. 134. D. 67.

Brugsslitage. Revner i træet. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK