893/26
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør med åben dør og sollys, der falder ind gennem vinduet. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 55×53.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag