2445/​926

Dansk snedkermester

Skammel med stel af mahogni. Sæde betrukket med velour. Antageligt uført hos Lysberg, Hansen og Therp, 1930érne. H. 54.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Velour med pletter, smuds og slitage. Restaureret på et ben.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?