1926/1521
Bucherer
Firsidet bordur af forgyldt metal. Indbygget termometer, hygrometer og barometer. Schweiz, 20. årh.s slutning. H. 22. B. 14. D. 9.
Almindelige brugs- og håndteringstegn. Bemærk venligst: Alle instrumenter synes til at være i funktionsduelig stand, men Bruun Rasmussen yder ingen garanti.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag