1926/​1521

Bucherer

Firsidet bordur af forgyldt metal. Indbygget termometer, hygrometer og barometer. Schweiz, 20. årh.s slutning. H. 22. B. 14. D. 9.

Almindelige brugs- og håndteringstegn. Bemærk venligst: Alle instrumenter synes til at være i funktionsduelig stand, men Bruun Rasmussen yder ingen garanti.

Varia, 27. juni 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK