2026/41
Frode Kierulf (f. København 1889, d. 1963)
En kvinde med en lut. Utydelig signatur 1916. Olie på lærred. 62×46.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. juni 2020
Vurdering
Hammerslag