2045/26
Barok langbord af egetræ, sarg med skuffe, balusterformede ben hvorimellem fodlister. 18. årh. H. 88. L. 181. B. 76.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag