616/679
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
Marine med grundstødt skib. Sign. Vilh. Arnesen 1888. Olie på lærred, monteret på plade. 23×31.
På bagsiden stempel fra Vilh. Arnesens dødsboauktion i 1948.
Retoucheringer.
Malerier, 19. april 2006
Vurdering
Hammerslag