1820/117
Francis Blin (f. 1827, d. 1866)
Landskab med ruin ved en sø. Sign. F. Blin. Olie på lærred. 36,5×84,5.
Talrige mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag