1632/140
Baldakin af bemalet lærred og stof, dekoreret med profilportræt, blomster og bladværk, kantet med kvaster. 19. årh. H. 70. B. 166. D. 18.
Flænge på forside. Krakeleringer. Stof med defekter og større fugtskjolder. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 8. august 2016
Vurdering
Hammerslag