1632/​140

Baldakin af bemalet lærred og stof, dekoreret med profilportræt, blomster og bladværk, kantet med kvaster. 19. årh. H. 70. B. 166. D. 18.

Flænge på forside. Krakeleringer. Stof med defekter og større fugtskjolder. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 8. august 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK